SLEVA 25 % na vybrané rostliny. Podzim je ideální doba k výsadbě, využijte naši cenovou nabídku.

Azalka japonská 'Hot Shot Variegata' / Azalea japonica 'Hot Shot Variegata'

Kód: 58591
Neohodnoceno
279 Kč
Vyprodáno
Varianta
Možnosti doručení
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 0,5-1 m a vytváří polokulovitý, kompaktní keř. Tento poloopadavý kultivar má oválné, lesklé, zelené listy s jemným bílým lemem. Sytě červené květy rozkvétají v průběhu května. Pokud chcete rostlinu tvarovat, nejvhodnější doba pro řez je po odkvětu v průběhu června. Tento rododendron roste pomalu. Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů. Hodí se jako solitera do skalek, vřesovišť atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky  0,5-1m a vytváří polokulovitý, kompaktní keř. Tento poloopadavý kultivar má oválné, lesklé, zelené listy s jemným bílým lemem. Sytě červené květy rozkvétají v průběhu května. Pokud chcete rostlinu tvarovat, nejvhodnější doba pro řez je po odkvětu v průběhu června. Tento rododendron roste pomalu.

Návod na pěstování:

Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.

Využití:

Hodí se jako solitera do skalek, vřesovišť atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kyselomilné rostliny
Barva květu: červená
Barva listu: bílá, zelená
Forma růstu: Keř
Kvete v měsících: květen
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká
Opadavost: poloopadavé
Skupiny dopravy: Individuální, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: