Chřest lékařský 'Backlim' / Asparagus officinalis 'Backlim'

Kód: 111916
Neohodnoceno
139 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Velmi spolehlivý kultivar chřestu, který si oblíbíte pro jeho tlusté, vzpřímené, fialově...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi spolehlivý kultivar chřestu, který si oblíbíte pro jeho tlusté, vzpřímené, fialově zakončené zelené oddenky. Sklízet je můžete v půlce jara.

Jedná se o samčí kultivar, který lze pěstovat jako bílý nebo zelený. Držitel ocenění Award of Garden Merit od RHS. Řadíme jej do čeledi Asparagaceae – chřestovité.

Asparagus v zahradě:
• Výborná lahůdka
• Může sloužit i jako okrasná rostlina
• Lze jej řezat do vázy pokud necháte vyrůst listy

Návod na pěstování:
Tradičně se chřest sází na jaře. Potřebuje slunné místo, chráněné před silným větrem a dobře připravenou půdou, do které byl ideálně na podzim předchozího roku přidaný hnůj nebo kompost. Důležitá je také dobrá drenáž, takže pokud je vaše půda těžká a mokrá, tak jej pěstujte ve vyvýšeném záhonu.
Při výsadbě vykopejte rýhu přibližně 30 cm širokou a 20 cm hlubokou a zapracujte do rýhy organickou hmotu (kompost). Pomocí vykopané zeminy vytvořte 10 cm vysoký klenutý hrb po délce rýhy a posaďte na vrchol. Mezi jednotlivými rostlinami nechte 30-45 cm. Roztáhněte kořeny tak, aby vytvořily hvězdicový tvar a zakryjte je zbylou zeminou, takže vrcholek koruny není vidět. Ihned po výsadbě důkladně zalijte a štědře zamulčujte organickou hmotou. Během vegetačního období dostatečně zalévejte a dbejte na to, aby záhon zůstal bez plevele. První výrůstky se objeví během léta, ale nechte je vyvinout do peříčkovitých stonků. Na podzim je seřízněte těsně nad zemí. Oddenky začněte sklízet až třetí rok. Pokud chcete pěstovat bílý chřest, tak dva roky po výsadbě při podzimním řezu zakryjte rostlinu 30 písčité zeminy. Následující jako najdete pod zeminou bílé oddenky připravené ke sklizni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zeleninová sadba
Barva květu: bílá, zelená
Barva listu: zelená
Barva plodu: červená, zelená
Kvete v měsících: květen, červen, červenec
? Mrazuvzdornost: -32°C až -35°C
Nároky na půdu: propustná
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká
Skupiny dopravy: Individuální, Paleta
Typ půdy: hlinitá - humózní
? Výška v dospělosti: 1
Varianta: Květník o průměru 11 cm sazenice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: