Denivka 'Lemon Madeline' / Hemerocallis 'Lemon Madeline'

Kód: 120039
Neohodnoceno
189 Kč
Skladem (39 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Denivka je oblíbená a vyhledávaná trvalka, kterou řadíme do čeledi Hemerocallidaceae – denivkovit...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Denivka je oblíbená a vyhledávaná trvalka, kterou řadíme do čeledi Hemerocallidaceae – denivkovité. Areál jejího výskytu sahá od východní Asie, přes Čínu až po některé oblasti Ruska. Roste v lesích a na travnatých svazích nebo polích.

'Lemon Madeline' je denivka s pavoukovitými květy citrónově žluté barvy. Velké květy o průměru až 20 cm mají úzké, na koncích stočené petaly. Bohatě nakvétá od června do července. Tak jako u jiných odrůd, i v tomto případě vydrží rozvinuté pouze jeden den. Na jednom květním stvolu tvoří až 40 poupat. Opakuje kvetení. Patří k vyšším trvalkám, v květu dosahuje 80 až 100cm. 

Návod na pěstování

Denivka prosperuje na slunných stanovištích, ale dařit se jí bude i v polostínu. Přednostně ji vysazujeme do mírně vlhké, výživnější a dobře propustné zahradní půdy. Trvalka není náročná na pěstování a pokud jí dopřejete pravidelné přihnojování i zavlažování, dokáže na jednom místě vydržet i více let. Začít můžete hned na jaře, kdy její růst kromě okopání a sestříhání suchých listů podpoříte i kompletním hnojivem. Přihnojení opakujte pak v období kvetení. Dosáhnete tím intenzivnějšího růstu a bohatší tvorby květů. Denivka nevyžaduje zimní ochranu, mrazům odolává do -34 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: žlutá
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -32°C až -35°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Opadavost: poloopadavé
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: hlinito - písčitá
? Výška v dospělosti: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: