SLEVA 25 % na vybrané rostliny. Podzim je ideální doba k výsadbě, využijte naši cenovou nabídku.

Náprstník červený 'Gloxiniaeflora' / Digitalis purpurea 'Gloxiniaeflora'

Kód: 116923
Neohodnoceno
139 Kč
Skladem (26 kusy)
Varianta
Možnosti doručení
Digitalis purpurea, česky náprstník červený, je vysoká dvouletá bylina s výraznými květy. Přirozeně roste v západní a jihozápadní Evropě (zejména na Pyrenejském poloostrově, ve Francii, jihozápadním Německu a v Británii). Na našem území se vyskytuje vzácně mimo nížiny. Vyhledává lesní světliny, paseky a okraje cest, ve středních a vyšších polohách. Řadí se do čeledi Plantaginaceae - jitrocelovité. Kultivar Gloxiniaeflora dorůstá výšky v květu kolem 1,2 metru. Listy jsou vejčité až vejčitě kopinaté, tmavě zelené, na rubu šedě plstnaté. Květy jsou růžovofialové barvy, zvonkovitého tvaru a vyrůstají v jednostranném květenství. Vykvétají od května do července. Náprstníky nejlépe rostou na slunném či polostinném stanovišti s vlhčí, dobře propustnou půdou. Jsou citlivé k přemokření zejména v zimním období. Celá rostlina je jedovatá. Díky svým krásným květům je oblíbenou zahradní rostlinou, uplatnění nalezne zejména ve smíšených trvalkových výsadbách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Digitalis purpurea, česky náprstník červený, je vysoká dvouletá bylina s výraznými květy. Přirozeně roste v západní a jihozápadní Evropě (zejména na Pyrenejském poloostrově, ve Francii, jihozápadním Německu a v Británii). Na našem území se vyskytuje vzácně mimo nížiny. Vyhledává lesní světliny, paseky a okraje cest, ve středních a vyšších polohách. Řadí se do čeledi Plantaginaceae - jitrocelovité.
'Gloxiniaeflora' je směs bílých a růžových náprstníků. Květenství jsou velmi bohatá, složená z velkých květů, které tvarem připomínají gloxinie. V květu dosahují náprstníky výšky 1,2 až 1,5 metru. Listy jsou vejčité až vejčitě kopinaté, tmavě zelené, na rubu šedě plstnaté. Vykvétají od června do července.

Návod na pěstování:

Náprstníky nejlépe rostou na slunném či polostinném stanovišti s vlhčí, dobře propustnou půdou. Jsou citlivé k přemokření zejména v zimním období. Celá rostlina je jedovatá.

Využití:

Díky svým krásným květům je oblíbenou zahradní rostlinou, uplatnění nalezne zejména ve smíšených trvalkových výsadbách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky a skalničky
Barva květu: mix barev
Barva listu: zelená
Jedovatá: 1
Kvete v měsících: červen, červenec
? Mrazuvzdornost: -20°C až -24°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 1.2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: