Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Ostřice 'Rekohu Sunrise' / Carex trifida 'Rekohu Sunrise'

Kód: 107528
Neohodnoceno
189 Kč
Skladem (4 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Díky ostřici 'Rekohu Sunrise' se můžete kochat zářivými barvami východu slunce po celý den. Žluto...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky ostřici 'Rekohu Sunrise' se můžete kochat zářivými barvami východu slunce po celý den. Žluto-zelené, husté listy vytvoří vysokou hranici v trvalkových záhonech či v okolí jezírek. Jinak nenáročná rostlina ve srovnání s ostatními ostřicemi nesnese prudký mráz.

Kultivar 'Rekohu Sunrise' je vůbec první pestrá forma nativní ostřice z Nového Zélandu, známá také jako ostřice trojklaná nebo Variegated Tataki Grass. Od ostatních sester z rodu Cyperaceae - šáchorovité se tato ostřice liší lemováním dlouhých zelených listů. Pásky totiž nejsou typické bílé barvy, ale syté žluté barvy, která už i podle názvu připomíná východ slunce. Za to, že nás svou přítomností těší i v našich krajích, můžeme poděkovat pěstitelům Terrymu a Lindsey Hatchovcům.

Listy ostřice 'Rekohu Sunrise' mohou dorůst až do délky 80 cm poměrně rychle a v hustých trsech. Díky bohatému seskupení a žlutým akcentům rostlina doslova rozzáří zahradu. Ostřice kvete v letních měsících od června do července a to kaštanově hnědými klásky na dlouhých vzpřímených stoncích. 


Ostřice 'Rekohu Sunrise' v zahradě

  • Kontrastem barev zpestří jakýkoliv prostor.

  • Problém jí nedělají slunná stanoviště ani polostín.

  • Vynikne ve skupinové výsadbě, ale i jako solitér.

  • Vytvoří vysokou hranici kolem chodníků, obrubníků nebo zdí.

  • Vyhovuje jí i polosuché až vlhké okolí vodních ploch a jezírek.

  • 'Rekohu Sunrise' odolá mrazům jen do -15 °C, vhodné je proto umístit ji i do nádob, které můžete v případě potřeby přemisťovat. 


Návod na pěstování

Novozélandský kultivar 'Rekohu Sunrise' se přizpůsobí přímým paprskům i polostínu. Před sázením je proto dobré vybrat ostřici místo ne podle slunce, ale podle půdy. Nejlépe snáší polosuchý až vlhký a dobře propustný základ. Korigovat vlhkost půdy samozřejmě můžete pravidelným zavlažováním, zejména během teplých dnů.

Ostřice si dlouhodobě udržuje atraktivní vzhled a kontrastní barvy neopadavých listů. Potěší zejména zaneprázdněné či nepříliš zkušené zahrádkáře, protože nevyžaduje specifickou péči, jako je stříhání či hnojení. Některé listy okrasné traviny přirozeně vyschnou. Stačí je pak ručně odstranit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: hnědá
Barva listu: zelená, žlutá
Kvete v měsících: červen, červenec
? Mrazuvzdornost: -15°C až -18°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 80 cm
Varianta: Květník o průměru 11 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: