Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Ozdobnice čínská 'Neil Lucas' / Miscanthus sinensis 'Neil Lucas'

Kód: 115689
Neohodnoceno
369 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení

Miscanthus sinensis 'Neil Lucas' je novinka z roku 2020, která potěší svým neobvyklým zbarvením l...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Miscanthus sinensis 'Neil Lucas' je novinka z roku 2020, která potěší svým neobvyklým zbarvením listů během celé sezóny. Poměrně tvrdé, úzké listy fascinují svou jedinečnou kombinací barev. Jsou tříbarevné, s barevnými pruhy podél celé listové čepele. Uprostřed listu je bílý pruh přiléhající k zelenému a po okrajích se táhnou červené pruhy.

Miscanthus sinensis 'Neil Lucas' má český název Ozdobnice čínská 'Neil Lucas' a zařazuje se do čeledi Poaceae - Lipnicovité. Její domovinou jsou oblasti východní části Číny, Japonska a Koreje. Odrůda je pojmenována po slavném britském zahradníkovi a majiteli společnosti Knoll Gardens, specialistovi na okrasné trávy, panu Neilovi Lucasovi.

Patří ke středně velkým odrůdám - nekvetoucí trs dosahuje výšky asi 75 cm, šířky 40 cm a má vzpřímený a mírně rozložitý habitus. 'Neil Lucas' kvete v srpnu až říjnu nadýchanými bílými květenstvími, které se vznášejí nad trsem listů ve výšce přibližně 120 cm. Kvete až do pozdního podzimu a suché květenství, které zůstane na rostlině přes zimu, je krásnou zahradní ozdobou. Na podzim se listí zbarví do malebné červené barvy a zkrášluje zahradu svým ohnivým odstínem. 

Ozdobnice čínská 'Neil Lucas' v zahradě

  • Krásně vypadají vysázené ve skupinách.

  • Pěstují se i jednotlivě mezi jinými trvalkami nebo nižšími okrasnými travinami.

  • Rostlina je skvělou volbou do záhonů.

  • Doporučujeme ji i na výsadbu kolem rybníků.

  • Ideální na vytváření masových výsadeb ve velkých zahradách přírodního charakteru.

Návod na pěstování 

Ozdobnice čínská 'Neil Lucas' roste nejlépe na relativně vlhkých a úrodných půdách. Vyhovuje jí stanoviště na slunných nebo mírně zastíněných místech. Je potřeba si uvědomit, že ačkoliv je Miscanthus rychle rostoucí druh, nepatří mezi invazní trávy, které se nekontrolovaně šíří. Jeho odnože jsou krátké, takže mnoho let roste v podobě kompaktního trsu, který se každým rokem stává hustší.

V prvních dvou letech po výsadbě doporučujeme Miscanthus před zimou zakrýt vrstvou kůry. Loňské listy je vhodné seříznout na jaře, když už pominou nebezpečné mrazy. Když se trs dostatečně rozroste, Miscanthus vydrží zimu i bez přikrytí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 3 kg
Barva květu: bílá
Barva listu: bílá, červená, zelená
Kvete v měsících: srpen, září, říjen
? Mrazuvzdornost: -17°C až -20°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 1.2
Varianta: Kontejner o objemu 3 litry

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: