Rozchodník SunSparkler® 'Lime Twister' / Sedum hybridum SunSparkler® 'Lime Twister'

Kód: 118400
Neohodnoceno
149 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Kultivar 'Lime Twister' je osvěžující prvek v zahradě, díky svým nádherným listům. Kromě vysoké e...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kultivar 'Lime Twister' je osvěžující prvek v zahradě, díky svým nádherným listům. Kromě vysoké estetické hodnoty si ho oblíbíte pro jeho odolnost vůči chorobám i škůdcům. A i když na něj trošku pozapomenete, nezklame vás.

Sedum hybridum je latinský název označující hybridní rozchodník, který má poměrně bohaté zastoupení v čeledi Crassulaceae - tlusticovité. Série SunSparkler spojuje ty nejlepší vlastnosti ze všech jeho druhů. Závěrem jsou odolné, celoročně dekorativní a kompaktně rostoucí kultivary. Nádherný 'Lime Twister' je toho důkazem, protože je výjimečný po každé stránce.

Je to poměrně nízký kultivar vytvářející husté přírodní koberce do výšky 25 cm. Světle zelené listy, jejichž okraj je zbarvený do krémově-žluté barvy, nádherně doplňují růžové květy. V plné kráse se předvádí od srpna do října.

Rozchodník SunSparkler® 'Lime Twister' v zahradě
Nádherně se vyjímá ve skalkách, kamenných korytech a v zídkách.

V zahradních nádobách je vítaným zpestřením balkónů a teras.

Atraktivní pro motýly a včely.

Uplatní se v městských výsadbách i ve venkovských zahradách.

Má vysokou dekorativní hodnotu.

Návod na pěstování

Rozchodník SunSparkler® 'Lime Twister' je nenáročný typ trvalky. Pro svůj zdravý růst a nádherný vzhled listů musí být vysazený na slunném stanovišti, popřípadě ve světlém stínu. Ideální je písčitý nebo oblázkový substrát. Ideální podmínky najde v propustné, spíše suché, dobře odvodněné zahradní půdě. Nevyhovují mu špatně odvodněné a promáčené půdy, ve kterých mohou jeho kořeny zahnívat. Zejména starší, zakořeněné rostliny tolerují sucho. Během horkého počasí však nezapomeňte pravidelně, zejména ráno a večer, poctivě zalévat. V rámci běžné péče odstraňujte odkvetlé květy. Tímto krokem stimulujete bohatší kvetení. Tomuto kultivaru zima neublíží, je mrazuvzdorný do -28 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: růžová
Barva listu: zelená, žlutá
? Mrazuvzdornost: -26°C až -29°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 25 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: