Borůvka chocholičnatá 'Colour Bells Blue' / Vaccinium corymbosum 'Colour Bells Blue'

Kód: 111090
Neohodnoceno
289 Kč
Skladem (43 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Už nemusíte chodit pro lesní plody do hor. Borůvka 'Colour Bells Blue' vytvoří na jaře atraktivní...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Už nemusíte chodit pro lesní plody do hor. Borůvka 'Colour Bells Blue' vytvoří na jaře atraktivní, okrasné, zvonkovité květy a na začátku podzimu vysokou úrodu chutných plodů přímo na vaší zahradě. Jsou skvělé na přímý konzum, ale i na zavařování, mražení či sušení.

Vaccinium corymbosum 'Colour Bells Blue' je keř, u nás známý pod jménem Borůvka 'Colour Bells Blue'. Patří do čeledi Ericaceae - Vřesovcovité. Pochází z východní části Severní Ameriky. Jde o vzpřímený, asi 1,5 m vysoký, vícekmenný, pomalu rostoucí opadavý keř, který se přirozeně vyskytuje v močálech, bažinách a vysokohorských lesích. Vysazuje se pro své jedlé plody a krásné podzimní zbarvení.

Kultivar koncem léta až začátkem podzimu tvoří velké aromatické plody s vynikající šťavnatostí a chutí. Jde o robustní a odolný keř. Oválné, mírně zašpičatělé listy jsou během roku zelené. Na podzim keř mění zbarvení listů na mimořádně atraktivní tmavě červené.

Borůvka 'Colour Bells Blue' v zahradě

  • Hodí se do venkovských zahrad a zahrad v okolí chat.

  • Rostlina je vhodná na výsadbu do záhonů nebo na jejich obroubení.

  • Ideální i do nádob na terasy a balkony.

  • Přestože jsou borůvky samosprašné, vysázením několika kultivarů, které kvetou ve stejné době, dosáhnete větších bobulí a vyšší úrody.

  • Vyzkoušejte jejich seskupení s jinými kyselomilnými rostlinami, jako jsou například cesmíny, azalky, rododendrony a kamélie.

Návod na pěstování

U Borůvky 'Colour Bells Blue' nejlepších výsledků dosáhnete, pokud ji zasadíte do kyselé, propustné půdy bohaté na humus. Umístěte ji na plné slunce nebo do polostínu a udržujte ji dobře zavlažovanou, ale vyhněte se zamokření. Borůvky vyžadují nižší pH půdy než mnohé jiné drobné ovocné plodiny a jiné rostliny. Před výsadbou si udělejte test půdy. Ideální pH pro borůvky představuje 5,0.

Ptáci si na plodech rádi pochutnávají, proto při zrání plodů zakryjte keře síťkou. Nejvhodnější čas na řez je na jaře, kdy lze dobře vidět na keřích škody způsobené zimou. Jako první odstraňte části rostliny poškozené mrazem, nemocemi a škůdci, pak staré, neplodící části dřeva a slabé výhony, které zahušťují keř a brání jeho prosvětlení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné rostliny
Barva květu: bílá
Barva listu: zelená
Barva plodu: modrá
Kvete v měsících: květen
? Mrazuvzdornost: -20°C až -24°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Sklizeň v měsících: červenec
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: hlinitá - humózní
? Výška v dospělosti: 50 cm
Varianta: Kontejner o objemu 2 litry keř

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: