Rybíz bílý 'Summer Pearls White' / Ribes album 'Summer Pearls White'

Kód: 112792
Neohodnoceno
279 Kč
Vyprodáno
Varianta
Možnosti doručení

Ribes rubrum 'Summer Pearls White', česky rybíz bílý 'Summer Pearls White', je druh ovocného keře...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ribes rubrum 'Summer Pearls White', česky rybíz bílý 'Summer Pearls White', je druh ovocného keře pocházejícího z Evropy, konkrétně z Belgie a Francie. Patří do čeledi Grossulariaceae - meruzalkovité. Rybíz je na našem území mimořádně oblíbený. V zahradě každé babičky tento vzácný bílý rybíz lze najít i dnes.

Vzácný rybíz bílý 'Summer Pearls White' je výjimečně sladká, spolehlivá odrůda kvetoucí v dubnu až květnu žlutozelenými květinami vytvářejícími třásně a s dlanitě laločnatými zelenými listy. Produkuje nádherné plody dlouhých třásní bílého rybízu, které jsou pevné a šťavnaté. Bobule na těchto keřích dozrávají v polovině léta a zbarvují se do nádherné medově-zlaté barvy. Mají příjemnou sladkou chuť, takže je lze jíst přímo z keře vysokého 2 m.

Rybíz bílý 'Summer Pearls White' v zahradě

  • Je častý zdroj nektaru pro včely a jiný užitečný hmyz.

  • Atraktivní v každé venkovské i moderní zahradě.

  • Lze z něj vyrobit džem, marmeládu, želé, sirup.

Návod na pěstování

Rybíz bílý není rozmarný, má nízké nároky na pěstování a péči. Vysazovat rybíz je vhodné v podzimním období do důlků s rozměry 30x30 cm. Rybíz 'Summer Pearls White' poroste v jakékoliv zahradní půdě. Je náročný na živiny, proto je vhodné mulčování alespoň jednou ročně s dobře prohnilým kompostem, hnojem nebo kůrou, zejména na suchých půdách. Rybízové keře mají v oblibě slunné stanoviště s občasným stínem. Velmi důležité je myslet na oporu tohoto keře v podobě dřevěného kolíku, který by měl přesahovat výšku rybízu. V rámci běžné péče je důležité ve vegetačním období provést řez slabých a poškozených větviček. Podpoříme tím růst nových výhonků a pupenů. Rybíz udržujte dobře zavlažovaný.


Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné rostliny
Barva květu: zelená, žlutá
Barva listu: zelená
Barva plodu: bílá
Kvete v měsících: duben, květen
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Sklizeň v měsících: červenec
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: