Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Angrešt zelený 'Giggles Green' / Grossularia uva-crispa 'Giggles Green'

Kód: 112797
Neohodnoceno
279 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Grossularia uva crispa 'Giggles Green', lidově i angrešt zelený, patří do čeledi Grossulariaceae...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grossularia uva crispa 'Giggles Green', lidově i angrešt zelený, patří do čeledi Grossulariaceae - meruzalkovité. Pochází z Asie, ale je oblíbený a tradičně pěstovaný i na našem území. Jeho chuť vám možná připomíná dětství a dlouhé letní dny na babiččině zahrádce.

Angrešt zelený 'Giggles Green' je finský kultivar, vzpřímený a dobře rozvětvený keř, který dorůstá do výšky 2 m. Stonky a větve jsou pokryté ostrými trny. Angrešt má zelené, tvarem připomínající javorové, pětilaločné listy. Kvete na přelomu měsíců květen a červen. 'Giggles Green' je odrůda se středně velkými, zelenými, okrouhlými, sladce kyselými bobulemi, které dozrávají v polovině léta.

Angrešt zelený 'Giggles Green' v zahradě

Má blahodárné účinky na lidský organismus díky obsahu vitamínů skupiny A, B, C, E.

Lze jej pěstovat v květináčích a nádobách umístěných na balkonech.

Z plodů lze vyrobit želé, marmeládu, salát, víno.

Vyznačuje se pravidelnou a velmi vysokou úrodou.

Návod na pěstování

Angrešt zelený 'Giggles Green' je jeden z nejjednodušších odrůd na pěstování. Snadno se pěstuje a spolehlivě produkuje dobrou úrodu velkých, chutných a sladkých angreštů. Pro svůj růst potřebuje dobře odvodněnou půdu s obsahem přírodních živin. Nejvíce profituje ze zdroje draslíku. Ideálním řešením je hnojit každý měsíc tekutým hnojivem. Na konci zimy je zas vhodné aplikovat organické hnojivo. Angrešt má v oblibě otevřená slunná stanoviště chráněná před větrem. Na částečně zastíněných místech se mu však bude dařit také. V rámci běžné péče dodejte vláhu zejména mladým rostlinám, starší angreštové keře potřebují jen velmi málo zalévání. Ustálený keř angreštu ořezávejte, zejména staré dřevo, křížící se a nízko položené větve. Podpoříte tak rovnoměrné rozmístění větvové struktury. Angrešt vysazujte od konce podzimu do časného jara. Vykopejte jámu o rozměrech 60x60 cm a přidejte vyzrálý kompost nebo hnůj.
 


Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné rostliny
Barva květu: červená, růžová
Barva listu: zelená
Barva plodu: zelená
Kvete v měsících: květen, červen
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Opadavost: opadavé
Sklizeň v měsících: červenec, srpen
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 2
Varianta: Kontejner o objemu 1,5 litru velikost 20-30 cm keř

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: