Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Angrešt žlutý 'Giggles Gold' / Grossularia uva-crispa 'Giggles Gold'

Kód: 113945
Neohodnoceno
189 Kč
Skladem (10 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Výjimečný Grossularia uva crispa 'Giggles Gold', česky angrešt žlutý, patří do čeledi Grossularia...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výjimečný Grossularia uva crispa 'Giggles Gold', česky angrešt žlutý, patří do čeledi Grossulariaceae - meruzalkovité a jeho domovem je Asie. Angrešt není náročný, daří se mu ve většině půd, je velmi štědrý, nabízí své chutné ovoce v hojném množství. Ve své zahradě ho prostě musíte mít.

Angrešt žlutý 'Giggles Gold' je středně raná odrůda, která je oblíbená pro jednoduchý sběr a vysokou úrodnost poměrně velkých plodů vonících po meruňkách. Keř dorůstá do výšky 2 m, tvoří ho stonky a větve pokryté ostrými trny. Angrešt má zelené, tvarem připomínající javorové, pětilaločné listy. Kvete na přelomu května až června. Plody, nádherné žluté bobule, dozrávají od poloviny července. Dužina je sladká, šťavnatá, lahodná.

Angrešt žlutý 'Giggles Gold' v zahradě

Zazáří v každé zahradní kompozici.

Díky barvě upoutá pozornost každého.

Z plodů lze vyrobit šťávy, sirupy, džemy.

Díky sladké chuti lze konzumovat v čerstvém stavu.

Obsahuje cennou skupinu vitamínů A, B, C, E.

Návod na pěstování

Angrešt žlutý 'Giggles Gold' je cenná odrůda na pěstování. Není rozmarný, snadno se pěstuje a poskytuje dobrou úrodu velkých, chutných a sladkých angreštů. Pro zdravý růst potřebuje dobře odvodněnou půdu s obsahem přírodních živin. Nejvíce profituje ze zdroje draslíku. Ideální je proto hnojit ho každý měsíc tekutým hnojivem. Na konci zimy je zas vhodné aplikovat organické hnojivo. Angrešt má v oblibě otevřené slunné stanoviště chráněné před větrem. Na částečně zastíněných místech se mu však bude dařit také. V rámci běžné péče dodejte vláhu zejména mladým rostlinám, starší angreštové keře potřebují jen velmi málo zalévání. Ustálený keř angreštu ořezávejte, zejména staré dřevo, křížící se a nízko položené větve. Podpoříte tak rovnoměrné rozmístění větvové struktury. Angrešt vysazujte od konce podzimu do časného jara. Vykopejte jámu o rozměrech 60x60 cm a přidejte vyzrálý kompost nebo hnůj..


Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné rostliny
Barva květu: červená, růžová
Barva listu: zelená
Barva plodu: žlutá
Kvete v měsících: květen, červen
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Opadavost: opadavé
Sklizeň v měsících: červenec, srpen
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: