Azalka japonská 'Fete des Meres' / Azalea japonica 'Fete des Meres'

Kód: 119051
Neohodnoceno
1 390 Kč
Skladem (3 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplňte svou zahradu o japonskou azalku 'Fete des Meres'. Od května až června kvete malinově červenými květy, které jsou olemovány lesklými, tmavě zelenými listy.

Azalea japonica 'Fete des Meres' je vytrvalý, stálezelený keř, u nás známý jako Azalka japonská 'Fete des Meres'. Zařazuje se do čeledi Ericaceae - Vřesovcovité a je velmi oblíbeným doplňkem našich zahrad. V Japonsku rostou jako velké, rozlehlé keře, zatímco u nás, vzhledem k suššímu podnebí, jsou poměrně drobné. Nemají vysoké nároky na pěstování a bohatě kvetou od konce května do června.

Kultivar 'Fete des Meres' je japonská azalka původem z Belgie, kterou vyšlechtil a v roce 1970 uvedl na trh šlechtitel Auguste van Hecke. Tvoří jednoduché, široce otevřené, středně velké (4 - 6 cm), malinově červené květy s několika malými zakrslými okvětními lístky ve středu, které sice dodávají květům objem, ale přesto se nedají označit za plnokvěté. Keř roste středně rychle do polokulovitého, kulatého, poměrně symetrického a kompaktního keře vysokého a širokého přibližně 1 m. Listy jsou úzce vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy.


Azalka japonská 'Fete des Meres'

  • Používají se na výsadbu v parcích a zahradách.

  • Vysazují se na zkrášlení nádob na terase či balkoně.

  • Můžete je vysázet i ve větších skupinách.

  • Hodí se do vřesovišť.

  • Ideální jako skalnička.

  • Dobře se kombinuje s jinými barvami kultivarů.

  • Může se pěstovat i na záhonech.

  • Hodí se i do předních zahrádek a štěrkových záhonů.

  • Vysazuje se také k zakrnělým dřevinám v malých zahradách.


Návod na pěstování

Azalka japonská 'Fete des Meres' má ráda slunce až polostín. Dá se dobře formovat řezem. Ideální doba na to je v červnu, aby měly čas vytvořit nové květní puky na následující sezónu. Pokud keře tvarujete, nehnojte je. Takto podpoříte jejich rychlejší růst. Azalky mají rádi lehkou, kyselou, dobře propustnou a nejlépe stále vlhkou (ne zamokřenou) půdu s vysokým obsahem železa a fosforu.

Na hnojení používejte speciální hnojiva určená pro rododendrony a azalky. Aby se zachovala půdní vlhkost, doporučujeme je neustále mulčovat. Azalky mají mělké kořeny na šířku, z tohoto důvodu je nesaďte hluboko a vyhýbejte se těžké, nepropustné půdě. Keř je mrazuvzdorný do přibližně -20 až -24 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: červená
Barva listu: zelená
Forma růstu: Keř
Kvete v měsících: květen, červen
? Mrazuvzdornost: -20°C až -24°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Opadavost: poloopadavé
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: