Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Borovice Armandova / Pinus armandii

Kód: 114265
Neohodnoceno
649 Kč
Skladem (5 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Pinus armandii je latinský název stálezelené dřeviny, která se česky nazývá borovice Armandova. P...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus armandii je latinský název stálezelené dřeviny, která se česky nazývá borovice Armandova. Patří do čeledi Pinaceae - borovicovité. Tento velmi dekorativní jehličnan představuje středně vysokou borovici pocházející z horských oblastí Číny a Myanmaru, kde dosahuje výšky až 35 m. Roste v horách a v povodích v nadmořských výškách 900 - 3500 m. V našich podmínkách dorůstá do výšky cca 15 metrů, hodí se tedy spíše pro větší zahrady.

Koruna borovice Armandové je u mladých stromů kuželovitá nebo válcově-jehlanovitá, s větvemi uspořádanými v přeslenech. U starších stromů je zaoblená a nepravidelně větvená. Kůra je u mladých stromů hladká a hnědošedá, u starších stromů deskovitá a rozpraskaná do čtverečních plátů. Její jehlice jsou tenké, světle zelené barvy, rostou po 5 ve svazečku a dosahují délky asi 8 - 15 cm. Strom je jednodomý. Samičí rostliny tvoří šišky až 15 cm dlouhé, nejprve jsou zelené, později zhnědnou.

Borovice Armandova v zahradě

  • Pěstuje se v arboretech na celém světě.

  • Semena této borovice jsou jedlé, vhodné ke gastronomickému využití.

  • Vynikne jako solitér, pokud je vysazena do trávníku.

  • Hodí se do sbírkové zahrady.

  • Vhodná do skupin jehličnanů.

Návod na pěstování

Borovice Armandova je poměrně přizpůsobivá, dobře roste na vlhčích i sušších místech. Má v oblibě slunné až polostinné stanoviště a dostatečně vlhkou, ale nepodmáčenou, dobře propustnou půdu s neutrální reakcí, bohatou na živiny. Mladé borovice nesnesou příliš silné slunce a je třeba je před ním chránit. Dřevina dobře zvládá chudé písčité a štěrkové půdy, ideální substrát by však měl být písčito-hlinitý. Je mrazuvzdorná do nejméně -22 °C, pravděpodobně až do -25 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: nekvete, nevýrazný
Barva listu: zelená
Forma růstu: Keř
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Polo suchá
Opadavost: stálezelené
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 15

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: