Bršlice kozí noha 'Variegatum' / Aegopodium podagraria 'Variegatum'

Kód: 115613
Neohodnoceno
109 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Bršlice vytváří atraktivní opadavé koberce, krémově bílých a mátově zelených panašovaných...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bršlice vytváří atraktivní opadavé koberce, krémově bílých a mátově zelených panašovaných listů. Tato trvalka má na začátku léta bílé květy. Patří mezi nejoblíbenější půdokryvné rostliny do polostínu, protože se rozrůstá velmi rychle. Květy jsou koprovitého květenství, objevují se nad listy v květnu až červnu. Nicméně nejsou nijak atraktivní a zahradníci je obvykle stříhají, aby zabránili samovolnému vysemenění.

Bršlice kozí noha se též hovorově nazývá biskupský plevel.  V dřívějších dobách se využívala jako bylina k léčbě dny, patří do čeledi Apiaceae – miříkovitých.

Pochází z Evropy a západní části Asie, vyskytuje se od Velké Británie po Ural, chybí ve Středozemí a na severu Skandinávie. Osidluje stanoviště s vlhčí půdou, kolem potoků, řek, ve vlhčích příkopech, na okraji lesů. Často se vyskytuje v ruderálních porostech, ale i jako plevel v zahradách.

Bršlice v zahradě
• Vhodná do květináčů
• Jako půdokryvná rostlina s vymezeným prostorem
• Pod stromy a velké keře
• Vhodná do přírodních a venkovských zahrad

Návod na pěstování
Bršlice preferuje polostín a dobře odvodněnou půdu. Může být invazivní, a proto by se měla pěstovat pouze v omezeném prostoru nebo v nádobách. Odstraňujte květy, abyste zabránili samovolnému vysemenění. Je však méně agresivní než divoce rostoucí bršlice se zelenými listy. Dobře snáší sucho, teplo a nekvalitní půdu. Hodí se jako půdokryvná rostlina pod stromy. Vyhněte se smíšené výsadbě s jinými trvalkami, jako jsou trvalkové záhony nebo skalky. Nejlepší je vysadit přirozeně nebo uměle ohraničenou zábranami. Rostlina dorůstá výšky až 80 cm a je velmi mrazuvzdorná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: bílá
Barva listu: zelená, žlutá
Kvete v měsících: srpen, září
? Mrazuvzdornost: -32°C až -35°C
Nároky na slunce: polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: odvodněná
? Výška v dospělosti: 80 cm
Varianta: Květník o průměru 11 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: