Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Fuchsie, čílko 'Beacon Rot-Blau' / Fuchsia hybrida 'Beacon Rot-Blau'

Kód: 73459
Neohodnoceno
72,90 Kč
Skladem (20 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Fuchsie jsou rostliny z čeledi Onagraceae – pupalkovité. Původně pochází z Jižní Ameriky a v klim...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fuchsie jsou rostliny z čeledi Onagraceae – pupalkovité. Původně pochází z Jižní Ameriky a v klimatických podmínkách střední Evropy se pěstují jako letničky. Jsou velmi rozmanité, mohou být převislé, vzpřímené, s jednoduchými, poloplnými či plnými květy. Fuchsie 'Beacon Rot-Blau' je vzpřímeně rostoucí kultivar vytvářející husté keříky s obloukovitě skloněnými dřevnatícími větvičkami růžovo-červené barvy. Jednodušší červeno-modré květy vykvétají později, od června do října. Jejich krásu podtrhnou vstřícné listy zelené barvy.

Fuchsie 'Beacon Rot-Blau' v zahradě:

·         Patří k nejčastěji pěstovaným balkónovým a terasovým rostlinám.

·         Může se pěstovat i na záhoně.

·         Skvělá do květináčů, kontejnerů a jiných ozdobných nádob, všude tam, kde není celý den přímé slunce.

·         Vynikne vysazena jako solitér nebo ji zkombinujte s jinými balkónovými rostlinami, například s muškáty nebo petúniemi.

·         Ozdobí nejen balkóny, ale i vchod do domu.

Návod na pěstování:

Fuchsie 'Beacon Rot-Blau' má v oblibě polostinné stanoviště, plné slunce jí nedělá dobře. Nejlépe poroste v humózní a propustném substrátu, který při výsadbě vyhnojte pomalu rozpustným hnojivem. Během vegetace pravidelně 1 - 2x týdně hnojte hnojivem pro balkónové rostliny. Zálivku podřizujte počasí, prospívá jí rosení, jen ne v době, kdy na listy dopadá slunce, nebo pozdě večer, kdy jí hrozí napadení houbovými chorobami. Do vnějšího prostředí se umisťuje až po 15. květnu, kdy už nehrozí jarní mrazíky. Není mrazuvzdorná, proto se pěstuje jako letnička. Fuchsii můžete zazimovat při stabilní teplotě 5–10 °C. Pokud ji zazimujete ve tmě, sestříhejte výhony, které narostly během vegetace. Na každé větvičce nechte jen pár oček s listy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: červená, modrá
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen, září, říjen
Nároky na slunce: polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 40 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: