Fuchsie, čílko 'Paula Jane' / Fuchsia hybrida 'Paula Jane'

Kód: 103438
Neohodnoceno
72,90 Kč
Skladem (23 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fuchsia hybrida 'Paula Jane', která se nazývá i fuchsie 'Paula Jane', patří do čeledi pupalkovité - Onagraceae. Tento rod zastupuje celkem 105 druhů, přičemž kultivarů bylo vyšlechtěno více než 12 000. Fuchsie se původně vyskytovala ve volné přírodě v chladných lesích Mexika a Jižní Ameriky. V našich klimatických podmínkách jde o opadavý druh rostliny, v teplejších podmínkách jsou fuchsie stále kvetoucí a zelené.

Rostliny poměrně rychle rostou a úspěšně kvetou i tam, kde se jiným balkonovým rostlinám nedaří nejlépe. Fuchsie jsou tedy pro vás jako stvořené, obzvláště pokud nemáte v okolí oken, na balkonech či terasách dostatek světla. Kultivar fuchsie 'Paula Jane' je malý, vzpřímený, opadavý keř s tmavě zelenými listy. V létě a na podzim, od června do října, kvete květy zvonkovitého tvaru, které mají fialově růžovou barvu.

Fuchsie 'Paula Jane' v zahradě

Fuchsie můžete pěstovat samostatně v dekorativních květináčích.

Uplatní se i v rámci kombinovaných výsadeb.

Seskupte spolu rostliny se stejnými pěstitelskými požadavky.

Fuchsie nevysazujte do příliš malých květináčů.

Ozvláštněte s nimi dvory, atria či terasy.

Dejte je do nádob na okna.

Návod na pěstování 

Fuchsie 'Paula Jane' potřebuje vhodné umístění a správnou péči. Pokud to zanedbáte, rostlina bude živořit. Fuchsie se dají pěstovat v substrátu určeném pro kvetoucí balkónové rostliny, do kterého přidáte hnojivo s postupným uvolňováním živin. Na dno nádoby doporučujeme drenáž, například keramzit ve výši alespoň 5 cm. Nezanedbatelný je také pravidelný přísun vláhy.

Během letních měsíců, kdy je tepleji, zalévejte vydatněji. Vodu lijte přímo ke kořenům, co nejméně na listy. Vhodné je i rosení listů, avšak ne během poledne a ne studenou vodou. Všimněte si, jestli s každou další zálivkou substrát v květináči mírně proschnul. Fuchsie nesnesou přelití substrátu, ale ani delší období sucha. Výbornou volbou je v jejich případě pěstování v samozavlažovacích nádobách.
Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: fialová, růžová
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen, září, říjen
Nároky na slunce: polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 40 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: