Kostřava metlovitá 'Pic Carlit' / Festuca gautieri (scoparia) 'Pic Carlit'

Kód: 77698
Neohodnoceno
109 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení

Festuca Gautier (scoparia) 'Pic Carl' představuje pomalu rostoucí kultivar kostřavy, která tvoří...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Festuca Gautier (scoparia) 'Pic Carl' představuje pomalu rostoucí kultivar kostřavy, která tvoří nízké, polokulovité trsy. Česky se jmenuje kostřava metlovitá 'Pic Carlit'. Je také známá jako kostřava "medvědí kožich". Je jednou z trav z čeledi lipnicovité - Poaceae. Její kolébkou jsou Pyreneje, kde roste na skalnatých svazích odvrácených od slunce.

Už v dubnu až v květnu tvoří husté, nízké, štětinám podobné trsy jehlicovitý listů sytě zelené barvy, které jsou velmi tuhé a na koncích pichlavé. Formují typické, poměrně široké "ježaté kopečky". Zlatožluté latě květů se objevují uprostřed léta - v červnu a červenci. U nás většinou listy vydrží zelené po celou zimu. V tužších vlhkých zimách pak část z nich může uschnout. Někdy se vysemení, proto je dobré květiny po odkvětu odstranit. V jejich trsech se často usazují mravenci.

Kostřava metlovitá 'Pic Carlit' v zahradě

• Výborně se hodí do skalek a výsadeb na okrajích dřevin.

• Vhodná především pro skupinové výsadby pokrývajícího a stepního charakteru.

• Ideální do kombinací s jinými druhy výrazně barevných trav, trvalek a malých keřů na slunečních záhonech a v předzahrádkách.

• Vhodná pro barevně laděné pokrytí ploch a lemy.

• Skvělá do skalek, suchých koryt a nádob, ale i do střešních zahrad.

• Můžeme ji použít jako podrost pod řídké suchomilné dřeviny typu borovice.

Návod na pěstování 

Kostřava metlovitá 'Pic Carlit' nemusí mít plné slunce, stanoviště by mělo být spíše v lehkém polostínu, s dobře propustnými půdami. Nemá ráda přelévání. Ideální je lehká, mělká, kamenitá či písková, chudá půda na slunném a polostinném, ale teplém místě. Na vlhkých a stinných místech s těžkou, vlhkou půdou může vymrznout či vyhnívat.

Nevadí jí větrné stanoviště a při dodržení pěstitelských podmínek je plně mrazuvzdorná. Na jaře doporučujeme opatrně vyčesat z trsů odumřelou hmotu a po odkvětu odstřihnout květiny, jinak se mohou vysemenit. Po tužších vlhkých zimách může být proschlá, ale když substrát vyschne, opět vyraší. U nás potřebuje v zimě opravdu dobře odvodněné stanoviště. Po 3-4 letech trsy vykopeme, rozdělíme a rozsadíme, čímž obnovíme kondici rostlin.


Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: bílá, zelená
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec
? Mrazuvzdornost: -26°C až -29°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Suchá, Polo suchá
Opadavost: stálezelené
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: odvodněná
? Výška v dospělosti: 30 cm
Varianta: Květník o průměru 9 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: