Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Milička 'Totnes Burgundy' / Eragrostis curvula 'Totnes Burgundy'

Kód: 116081
Neohodnoceno
119 Kč
Skladem (1 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Eragrostis curvula 'Totnes Burgundy' je druh efektně zbarvené trvalky, které se česky říká miličk...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eragrostis curvula 'Totnes Burgundy' je druh efektně zbarvené trvalky, které se česky říká milička 'Totnes Burgundy'. Pochází z Afriky a patří do známé čeledi Poaceae - lipnicovité. Někdy se jí říká také africká tráva lásky nebo plačící tráva lásky. Tato hustá, kopcovitá, listnatá a vytrvalá tráva uchvátí pohledy svými tmavě zelenými, rovnými listy, které se později zbarvují do vínově červené barvy. Na podzim se zbarvení stává ještě intenzivnější.

Na konci léta a začátkem podzimu (někde už od června do září) kvetou velké, vzdušné, klenuté latě šedozelených klásků. Rostlina dorůstá do 100 cm a nízko rostoucí listy do 60 cm. Tato odrůda je na zahradnickém trhu vzácná, proto se doporučuje především sběratelům a nadšencům neobvyklých zahradních rostlin.

Milička 'Totnes Burgundy' v zahradě

• Pěstovaná v nádobách vypadá obzvláště atraktivně ve vysokých květináčích, kde mohou listy volně padat dolů.

• Vytváří krásné kombinace s Achillea, Allium, Artemisia, Eryngium, Rudbeckia, Sedum či Vernonia.

• Další pěkné kombinace vytvoří s máčkami (Eryngium), astrou (Aster) a pryšcem.

• Dokonale zapadá do návrhů přírodně laděných a moderních zahrad. Trávy si získávají na popularitě díky jednoduchému designu, který je dostatečně univerzální k tomu, aby vyhovoval každému stylu.

• Obohacuje a zbarvuje květinové záhony a také zdůrazňuje hodnotu jiných rostlin.

Návod na pěstování 

Milička 'Totnes Burgundy' miluje normální, dobře propustnou půdu a upřednostňuje expozici na otevřeném, slunném a teplém místě, které není příliš mokré. Půda by měla být lehká, středně vlhká. Časně na jaře, ještě předtím, než se objeví nové výhony, odstraňte odumřelé listy a staré stonky květin. V zimě milička netoleruje mokrou půdu. Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, doporučujeme sázet rostliny s hustotou 3 rostlin na m2. Rostlina vyžaduje přiměřenou ochranu před mrazem. Její zimování je u nás poměrně náročné a závisí na několika faktorech, proto tento kultivar nedoporučujeme začátečníkům.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: nekvete, nevýrazný
Barva listu: vínová, zelená
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Suchá, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: odvodněná
? Výška v dospělosti: 60 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: