Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Netřesk 'Jubilee' / Sempervivum 'Jubilee'

Kód: 108460
Neohodnoceno
72,90 Kč
Skladem (40 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Sempervivum 'Jubilee' tvoří menší růžice o průměru 3 - 4 cm. Rozety mají pěkné kontrastní zabarve...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sempervivum 'Jubilee' tvoří menší růžice o průměru 3 - 4 cm. Rozety mají pěkné kontrastní zabarvení. Jejich vnější listy jsou olivově zelené a vnitřní listy jsou vínově červené, přičemž mají na okrajích a špičkách drobné bílé chloupky.

Netřesk 'Jubilee', nazývaný i Sempervivum 'Jubilee', je dužnatá, stálezelená skalnička patřící do čeledi Crassulaceae - tlusticovité. Latinské jméno Sempervivum v překladu znamená věčně živý a odkazuje na mimořádnou nenáročnost rostliny. Kultivar 'Jubilee' je odolná, stálezelená trvalka s rozetami, které dramaticky mění barvu. Dužnaté listy jsou v závislosti na ročním období a podmínkách pěstování buď světlezelené, jantarově zelené nebo mají světlou bronzově zelenou barvu.

Odrůda se vyznačuje dlouhotrvajícími a nápadnými květy. Vyšlechtil ji A. Hansen v roce 1969 ve Velké Británii. Během růstu vytváří odnože, prostřednictvím kterých se vegetativně rozmnožuje. Rozšiřuje se tak do okolí, přičemž vytváří nízko rostoucí koberec. Rozety, jako kdyby omotané vlákny pavučiny, jsou efektně pokryté ranní rosou.

Netřesk 'Jubilee' v zahradě

  • Růžice vyniknou v dekorativní nádobě.

  • Krásně se rozroste ve slunné skalce.

  • Hodí se i na obrubu trvalkových záhonů, protože není invazivní.

  • Vyhovuje mu i pěstování v suché skalní zídce.

  • Snadno se kombinuje s jinými skalničkami.

  • Pěstuje se i jako solitér.

  • Používá se k pokrytí zelených střech.

Návod na pěstování

Netřesk 'Jubilee' potřebuje hodně slunečního světla, aby ukázal své nejlepší barvy a udržel si pevnou růžici. Daří se mu v štěrkovité, dobře odvodněné půdě, případně v květináčích s drenážními otvory. Vytváří nové odnože, které můžete nechat, aby vytvořily úhledné trsy, nebo je můžete odstranit a prosadit.

Snese extrémní životní podmínky, jako například plné celodenní záření, holomrazy, vítr či dlouhotrvající sucho. Při pěstování v zahrádce doporučujeme teplé, suché a slunné stanoviště, případně mírný stín. Vhodná je oblázková a písčitá půda chudá na živiny nebo propustný lehký substrát s dobrou drenáží. Rostlina bude růst i ve spárách skal a kamenů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: růžová
Barva listu: bílá, zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -26°C až -29°C
Nároky na půdu: propustná
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: odvodněná
? Výška v dospělosti: 10 cm
Varianta: Květník o průměru 9 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: