Netřesk 'Koko Flanel' / Sempervivum 'Koko Flanel'

Kód: 108461
Neohodnoceno
75,90 Kč
Vyprodáno
Varianta
Možnosti doručení

Mimořádně vydařený kultivar Sempervivum 'Koko Flanel' si díky pravidelným, úzce naskládaným rozet...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mimořádně vydařený kultivar Sempervivum 'Koko Flanel' si díky pravidelným, úzce naskládaným rozetám nemůžete zaměnit s jinými příbuznými. Bordová barva špiček listů od okrajů postupně přechází k bledě zelené směrem ke středu.

Netřesk 'Koko Flanel', nazývaný také Sempervivum 'Koko Flanel', je dužnatá, stálezelená skalnička patřící do čeledi Crassulaceae - tlusticovité. Latinské jméno Sempervivum znamená věčně živý a odkazuje na její nenáročnost. Pochází z jižních svahů pohoří obklopujících Středozemní moře. Jde o nádherný kultivar, dekorativní díky svému pravidelnému tvaru růžic během všech ročních období. Je to sukulentní rostlina, která je v létě přizpůsobena plnému slunci, ale nepřekáží jí ani mírný polostín.

Za jejím zrodem stojí šlechtitel André Smits, který ji vyšlechtil v roce 1993 v Belgii. Rostlinka dostala jméno "Koko Flanel" podle populární belgické komedie z roku 1990. Rozety tohoto kultivaru jsou na jaře vínové a v létě šedo-zelené, s jemnými pavučinkami na špičkách listů. Listy jsou hrubé, protože v sobě zadržují vodu a mají pravidelný kulatý tvar. Růžové květy jsou hvězdicovité a otevírají se ve shlucích na dlouhých rozvětvených stoncích v letních měsících.

Netřesk 'Koko Flanel' v zahradě

  • Tato odolná rostlina je vhodná k pěstování v květináči.

  • Může se pěstovat i ve skalce.

  • Doporučujeme ji i k pěstování v suché zídce nebo na zelené střeše.

  • Používá se i do kamenných koryt.

  • Používá se i jako solitér.

  • Vynikající obruba zahradních chodníků a záhonů.

  • Zkuste vysadit spolu různobarevné odrůdy, získáte zajímavý barevný efekt.

Návod na pěstování

Netřesk 'Koko Flanel' je absolutně nenáročná rostlina odolná vůči suchu. Daří se jí v sušší, propustné, kamenité a chudé půdě. Vhodný je například hlinito-písčitý substrát. Nejlépe roste na slunci. Dobře odolává vůči mrazu. Vytváří úponky, na kterých se objevují rozvětvené růžice a formují celé polštáře nebo koberce rostlin.

Mateřská rostlina, která se obvykle nachází ve středu, po dozrání semen odumírá a dává prostor další generaci. Nejjednodušší způsob, jak si ji rozmnožit, je oddělit a přesadit tyto odrostlé sazenice. Malé, kulovité růžice se po čase samy oddělují od mateřské rostliny a na volném prostranství zakořeňují.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: růžová
Barva listu: červená, zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -26°C až -29°C
Nároky na půdu: propustná
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: odvodněná
? Výška v dospělosti: 10 cm
Varianta: Květník o průměru 9 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: