Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Ozdobnice / Miscanthus transmorrisonensis

Kód: 95932
Neohodnoceno
239 Kč
Skladem (38 ks)
Varianta
Možnosti doručení

Chtěli byste vyplnit záhon impozantní trvalkou? Hustá ozdobnice se s radostí ujme tohoto úkolu. K...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chtěli byste vyplnit záhon impozantní trvalkou? Hustá ozdobnice se s radostí ujme tohoto úkolu. Každičký rok vás bude těšit zelenou fontánou listů a hnědých květů ve formě lesklých hroznatých klásků. Vhodná do slunečních polosuchých zahrad a díky nenáročné péči potěší i laiky.

Impozantní ozdobnice z čeledi Poaceae - lipnicovité svým hustým travnatým charakterem zaručeně zpestří architektonické zahrady různých stylů. Rostlině původem z jihovýchodní Asie se totiž skvěle daří i v našem chladnějším podnebí.

Miscanthus transmorrisonensis vyrůstá v hustých trsech zeleného listí až do výšky 100 cm. Nahoře se tvarují do fontánové kopule, ze které v pozdním létě začnou vyčnívat stonky s hroznatými soukvětími hnědé, která postupně bledne, až získá stříbřitou barvu. Pozorovat je můžete od srpna do října, a pokud máte doma nouzi o přírodní dekorace, latě můžete odstřihnout, vysušit a vložit do vázy.


Ozdobnice v zahradě

  • Trvalka kvete konzistentně každý rok, respektive každý podzim.

  • Skvělý prvek do samostatné, ale i skupinové architektonické výsadby.

  • Můžete ji použít jako hranici mezi okrasnou a užitkovou zahradou.

  • Vhodná i jako nižší živý plot, k lemování skalek, obrubníků či teras.

  • Vytvoří romantické zátiší i kolem rybníků, jezírek či potůčků.


Návod na pěstování

Ozdobnice jsou obecně známé svou štědrostí. I při střídmé pozornosti majitele totiž přinesou bohatou úrodu. Miscanthus transmorrisonensis je odolná okrasná tráva, které se nejvíce daří na přímém slunci v polosuché a dobře propustné půdě. Co se týče živin, vystačí si s tradiční neutrální zahradní zeminou.

Díky přizpůsobivé kořenové soustavě trvalka přečká prudké mrazy do -20 °C. Můžete ji před zimou zahřát svázáním trsů do snopů, které vytvoří přirozený izolant. Ozdobnici zkracujeme až s příchodem jara, a to 10-15 cm od země. Trsy trávy můžete i rozdělit a dále rozsadit. Během výsadby však rostlině nezapomeňte dopřát dostatek prostoru na dýchání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -20°C až -24°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: vlhká propustná
? Výška v dospělosti: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: