Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Pryšec mandloňovitý 'Ascot Rainbow' / Euphorbia amygdaloides 'Ascot Rainbow'

Kód: 88746
Neohodnoceno
139 Kč
Skladem (>50 kusy)
Možnosti doručení

Tento zajímavý kultivar pryšce je atraktivní po celé vegetační období a je známý svými je...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento zajímavý kultivar pryšce je atraktivní po celé vegetační období a je známý svými jedinečnými pestrobarevnými květy i listy a hustým zakrslým stálezeleným podrostem. Vytváří ohromující růžice kopinatých šedozelených listů ozdobených zlatožlutým okrajem. Přes ně kvetou shluky nápadných pestrobarevných smetanových, limetkových a zelených květů. V chladnějších měsících se listy zbarvují do růžova a vytvářejí nápadnou kulisu.
Kultivar 'Ascot Rainbow' objevil David Glenn v Austrálii a je křížencem mezi Euphorbia characias a Euphorbia amygdaloides 'Rubra'. Název Euphorbia pochází z řeckého Euphorbose, byl to řecký lékař krále Juba II. z Numidie (52-50 př.n.l. – 23 n.l.), který se oženil s dcerou Marca Antonia a Kleopatry. Král Juby byl plodný spisovatel a zajímal se i o přírodní vědy. V roce 12 př.n.l. pojmenoval tuto rostlinu po svém lékaři. Roku 1753 přidělil botanik a taxonom Carl Linné na počest tohoto lékaře jméno Euphorbia celému rodu. Řadíme jej do čeledi Euphorbiaceae – pryšcovité.
Všechny části rostliny jsou při požití vysoce jedovaté.

Pryšec v zahradě:
• Lemování vašich květinových smíšených záhonů
• Efektní ve velkých květináčích na terase
• Vhodný do městské i divoké zahrady
• Přitahuje motýly

Návod na pěstování:
Tato trvalka preferuje slunečné stanoviště i polostín. Není náročná na půdu, ale musí být dobře odvodněná. Roste do výšky 60 cm a šířky 45-75 cm. Rozmnožovat se dá dělením na začátku jara. Koncem léta nebo na podzim odřízněte odkvetlé výhonky až téměř k zemi. Vyzkoušejte v kombinaci s kosatcem, tulipány, okrasnými česneky nebo s listnatou rují (Cotinus). Je mrazuvzdorný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: zelená, žlutá
Barva listu: zelená
Jedovatá: 1
Kvete v měsících: červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -20°C až -24°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 60 cm
Varianta: Květník o průměru 9 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: