Rozrazilovec viržinský 'Cupid' / Veronicastrum virginicum 'Cupid'

Kód: 101134
Neohodnoceno
209 Kč
Skladem (34 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Přineste si 'Cupid' do interiéru a vychutnejte si jeho sytou barvu ve svých řezaných nebo...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přineste si 'Cupid' do interiéru a vychutnejte si jeho sytou barvu ve svých řezaných nebo sušených květinových aranžmá. V zahradě vás také nezklame, během léta bude ozdobou v trvalkovém záhonu.

Veronicastrum virginicum je latinský název pro rozrazil viržinský, rostlinu z rodu Veronicastrum patřící do čeledi Plantaginaceae - jitrocelovité. Pochází z amerického kontinentu, kde je hojně pěstována jako vysoce okrasná trvalka a díky svému malebnému vzhledu a výraznému strukturálnímu hábitu je předurčena k mnohostrannému použití v zahradní architektuře.

Rozrazil viržinský 'Cupid' je okázalý kultivar kvetoucí od června do srpna. Vytváří dramaticky vypadající klasnaté fialové květy s kopinatými listy v hluboké smaragdové barvě. Habitus rostliny je kompaktní, dosahuje výšky přibližně 1,1 m.

Rozrazil v zahradě:

  • Slouží jako důležitý zdroj nektaru pro opylovače a motýly.
  • Nádherná součást naturalistických výsadeb, přírodních zahrad, zahrad v oblastech planě rostoucích květů nebo vysazena v blízkosti chaty.
  • Krásné kombinace vytváří s trvalkami, okrasnými keři či dřevinami.
  • Fialová barva květů dodává zahradě šarm.
  • V nádobách zazáří na balkoně a terase.
  • Květy vhodné k řezání.

Rozrazil viržinský 'Cupid' je trvalka, které se daří na plném slunci, případně ve světlém stínu. Daří se jí v průměrných, vlhkých, dobře propustných půdách, které nevysychají. Při výsadbě myslete na to, že nejkrásnější vzhled a zdravý růst dosáhne v trvale vlhkém prostředí, s neutrálním až mírně kyselým pH. Ideální je oblázková, písčitá nebo hlinitá půda. V rámci běžné péče rozrazil po odkvětu zpětně seřízněte, aby se oživil a podpořil růst nových květů. Nebojte se ani větších zásahů, po seříznutí prvních květů znovu vykvete. Je to mimořádně odolná rostlina, která bez problémů zvládne zimu a mrazy od -37 °C až do -40 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné rostliny
Barva květu: fialová
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
? Mrazuvzdornost: -37°C až -40°C
Nároky na slunce: slunce, polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Opadavost: opadavé
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: hlinito - písčitá
? Výška v dospělosti: 1.1
Varianta: Květník o průměru 11 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: