Růže rugotida / Rosa rugotida

Kód: 99420
Neohodnoceno
369 Kč
Skladem (23 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Rosa rugotida, česky růže, je křížencem dvou růží Rosa rugosa (růže svraskalá) a Rosa nitida (růž...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rosa rugotida, česky růže, je křížencem dvou růží Rosa rugosa (růže svraskalá) a Rosa nitida (růže lesklá). Řadíme ji do čeledi Rosaceae – růžovité.

Tato růže má nižší a kompaktnější tvar. Od června do září na ní vykvétají růžově-fialové, v průměru 5-8 cm velké, jednodušší až poloplné květy miskovitého tvaru, uvnitř se žlutými tyčinkami. Květy jsou mírně voňavé a po nich dozrávají tmavě červené šípky. Tuto růži zdobí i zajímavé listy, které jsou odlišné od jiných růží, jsou užší a vypadají jako listy nátržníku. Jsou sytě zelené a velmi lesklé. Růže dorůstá do výšky 100 cm.

Výhody této růže:

  • Kvete celé léto
  • Má atraktivní olistění
  • Mrazuvzdorná do -45°C
  • Nevadí jí větrné stanoviště

Růže má ráda slunná místa. Nevadí jí chudobná půda, pokud ale toužíte mít krásnou růži, ideální je středně živná, propustná a vlhká půda. Vysazujte ji na podzim, ale růži můžete v podstatě sadit během celého roku, je vhodné ji pak dobře zalévat, dokud dobře nezakoření. Jakýkoliv řez je vhodné vykonat na jaře před rašením. Aby byla růže stále hezká a dobře kvetla, doporučuje se udělat občasné omlazení jednou za 4-5 let. I když je mrazuvzdorná, na zimu ji chraňte nahrnutím zeminy nebo pilin kolem ní.

Výborná růže do rozkvitnutých živých plotů. Můžete ji vysadit jako solitér nebo na oddělení dvora od zahrady. Na našem e-shopu vám nabízíme množství růží různých barev a druhů – například pnoucí růže, velkokvěté nebo mnohokvěté. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růže
Barva květu: fialová, růžová
Barva listu: zelená
Barva plodu: červená
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen, září
? Mrazuvzdornost: -42°C až -46°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 1
Varianta: Kontejner o objemu 5 litrů velikost 10-20 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: