Slunečnice 'Limero' / Helianthus decapetalus 'Limero'

Kód: 87275
Neohodnoceno
339 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Slunečnice 'Limero' potěší všechny, kteří milují tyto zlato-žluté květy slunce. Můžete ji pěstova...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slunečnice 'Limero' potěší všechny, kteří milují tyto zlato-žluté květy slunce. Můžete ji pěstovat i na velmi malém prostoru v zahradě. Pokud vyroste do výšky, je pod ní stále místo pro jiné rostliny. Uplatní se však i na dvorech či v atriích.

Slunečnice 'Limero', latinsky Helianthus decapetalus 'Limero', patří do čeledi Asteraceae - hvězdnicovité. Slunečnice vytrvalá (Helianthus decapetalus) pochází ze Severní Ameriky a roste zejména ve vlhkých lesích podél potoků. Patří do čeledi hvězdicovitých - Asteraceae. Slunečnice rostou vzpřímeně a dosahují výšky 120 až 180 cm. Odnož je rozvětvená a trochu zhrubělá, stonky jsou tenké a téměř holé. Kvete od srpna do října. Květy jsou velmi oblíbené u včel, čmeláků a dalšího opylujícího hmyzu.

Listy Helianthus decapetalus jsou zelené, vejčité, vroubkované, jejich spodní strana je drsná. Horní listy jsou obvykle střídavé, dolní vstřícné a krátce stopkaté. Slunečnice 'Limero' dosahuje výšky 0,6 a má květy typické pro slunečnice - velké, lukovitě uspořádané, zlato-žluté barvy. Kvete od června do října. Slunečnice je díky svým velkým květům cennou pastvou pro včely. Tvoří množství slunečnicových semen, která ptáci s radostí přijímají jako zimní potravu.


Slunečnice 'Limero' v zahradě

  • Používá se na sluneční záhony.

  • Je vhodná k řezu.

  • Vynikne u zahradních besídek a v popředí zástěn.

  • Ideální je skupinová výsadba.

  • Slouží také jako včelí pastva.

  • Rostlinu je třeba vysadit tak, aby byla krytá před větrem.

  • Vysazuje se vedle zdi budovy nebo stodoly, popřípadě ji lze zasadit podél linie oplocení.


Návod na pěstování

Slunečnice 'Limero' preferuje plné slunce a chráněné, teplé místo na okraji záhonu. Daří se jí v dobře odvodněné, písčito-hlinité, mírně suché až mírně vlhké zahradní půdě, která je bohatá na živiny. V ideálním případě by měl být substrát neutrální až zásaditý a ne příliš těžký. Rostlina poměrně dobře snáší sucho.

Pravidelně ji zalévejte, mezitím nechejte půdu proschnout. Aby se slunečnice nepřevrátila nebo nenahýbala, doporučujeme použít při výsadbě opěrné tyče. Slunečnice by se měla každoročně pohnojit kompostem. Pokud nechcete, aby se rostlina samovolně pěstovala, můžete tomu jevu zabránit odříznutím květů po jejich odkvětu. Odstřižení zvadlých květů zároveň prodlužuje období kvetení. Trvalka slunečnice má dobrou mrazuvzdornost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skalničky a trvalky
Barva květu: žlutá
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září
? Mrazuvzdornost: -26°C až -29°C
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: hlinito - písčitá
? Výška v dospělosti: 60 cm
Varianta: Květník o průměru 13 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: