Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Tavolník japonský 'Little Flame' / Spiraea japonica 'Little Flame'

Kód: 107504
Neohodnoceno
259 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Tavolník je zahradníky oblíbený pro své nádherné květy, lehkou péči a schopnost přiměřeně růst v...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tavolník je zahradníky oblíbený pro své nádherné květy, lehkou péči a schopnost přiměřeně růst v chudých půdách. Objevte jeho kouzlo a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

Spiraea japonica je latinský název pro tavolník japonský, opadavý keř, který patří do čeledi Rosaceae - růžovité. Je to pravděpodobně nejběžnější člen této rozmanité skupiny keřů, které rostou v různých velikostech, barvách a formách. Pochází z oblastí Japonska a Číny.

Tavolník japonský 'Little Flame' je nízký, hustý keř s kompaktním kulovitým zvykem, dorůstá do výšky 30 až 40 cm. Je obdivovaný pro své lesklé, eliptické listy, které mění barvy. Na jaře jsou konečky mladých výhonků bronzově oranžové. Listy postupně žloutnou, celé léto jsou zlato-zelené a na podzim získávají nádherné měděno-oranžové odstíny. Tmavě růžové květy, shromážděné v plochých soukvětích, se objevují na koncích jednoletých výhonků v červnu a červenci. 

Tavolník japonský 'Little Flame' v zahradě

  • Nádherně vynikne v malých zahradách, kde má širokospektrální využití: od vytvoření živých plotů, hranic na pozemku, k vysazení podél chodníků.

  • Můžete jej pěstovat v nádobách na terase nebo balkoně.

  • Součást smíšených záhonů s ostatními kvetoucími keři jako je vajgélie nebo abélie.

  • Atraktivní doplněk v přírodně stylizovaných zahradách.

  • Do zahrady vnese svěžest a originalitu.

Návod na pěstování

Tavolník japonský 'Little Flame' není náročný na pěstování. Vyžaduje růst na plném slunci, případně ve světlém stínu. Preferuje jakoukoliv zahradní půdu, která je dobře propustná, mírně kyselá, ideálně hlinitá. Je tolerantní vůči obdobím sucha a zalévat je potřeba až po vyschnutí půdy. Avšak během horkých dnů doporučujeme dopřát mu dostatek vláhy. Při zálivce myslete na to, že nemá rád promočené půdy. V rámci běžné péče v jarním období přidejte hnojivo s řízeným uvolňováním, které by mělo zajistit dostatečnou výživu pro celé vegetační období. Kdykoliv je to možné, odstraňte všechny slabé, vybledlé či jinak poškozené květy. Stimulujete tím další kvetení a oživí se růst listů. Kultivar nevyžaduje zimní ochranu, je plně mrazuvzdorný.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Barva květu: růžová
Barva listu: růžová, žlutá
Forma růstu: Keř
Kvete v měsících: červen, červenec
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 1
Varianta: Kontejner o objemu 1,5 litru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: