Tavolník japonský 'Magnum Rose' / Spiraea japonica 'Magnum Rose'

Kód: 107503
Neohodnoceno
199 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Tavolník japonský je nádherná dřevina, která veškerou svou energii vkládá do produkce nádherných...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tavolník japonský je nádherná dřevina, která veškerou svou energii vkládá do produkce nádherných květů a barevného listí, které se objevuje brzy na jaře až do konce podzimu. 

Spiraea japonica je latinské pojmenování pro tavolník japonský, a jak již název naznačuje, původem je z Japonska, Koreje a Číny. Ve své domovině přirozeně roste v lesích, horských svazích, ale i na březích vodních toků. Do Evropy byl dovezený ve druhé polovině 19. století. V našich podmínkách je s oblibou vysazovaný v parcích a zahradách. V botanické říši má své místo v čeledi Rosaceae - růžovité.

Kultivar 'Magnum Rose' se může pyšnit kompaktním, elegantním, přibližně 2 m vysokým habitem. Díky červeným listům, které se mění na zelené a na podzim žloutnou, a nádherným květenstvím růžových květů nadchne nejednoho zahrádkáře v době od června do srpna, když kvete. 

Tavolník japonský 'Magnum Rose' v zahradě

  • Květy jsou oblíbené u motýlů, včel a jiných opylovačů.

  • V nádobách je nepřehlédnutelný na terasách a balkonech.

  • Uplatní se ve větší skalce.

  • Zakryje nevzhledné zákoutí zahrady.

  • Nádherná součást veřejné zeleně v městských zahradách a parcích. 

Návod na pěstování

Tavolník japonský 'Magnum Rose' není rozmarný, dobře poroste na slunném stanovišti, ale i v polostínu. Při výsadbě této rostlinky myslete na to, že čím méně slunce bude mít, tím menší bohatost kvetení bude mít. Z tohoto důvodu se vyhněte úplně tlumeným místům. Kultivar 'Magnum Rose' preferuje propustnou, lehkou zahradní zeminu s mírně kyselým pH, ideální je hlinitý substrát. Rostlinka, pokud je dobře zakořeněná, zvládne i delší období sucha. Avšak během horkých dnů jej doporučujeme dopřát dostatek vláhy. V rámci běžné péče v jarním období přidejte hnojivo s řízeným uvolňováním, které by mělo zajistit dostatečnou výživu pro celé vegetační období. Kdykoliv je to možné, odstraňte všechny slabé, vybledlé či jinak poškozené květy. Stimulujete tím další kvetení a oživí se růst listů. Kultivar nevyžaduje speciální zimní ochranu, je mrazuvzdorný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Barva květu: růžová
Barva listu: zelená
Forma růstu: Keř
Kvete v měsících: červen, červenec, srpen
Nároky na slunce: polostín
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 2
Varianta: Kontejner o objemu 1,5 litru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: