Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Touleň srdčitá / Houttuynia cordata

Kód: 92646
Neohodnoceno
91,90 Kč
Skladem (>50 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Pokud chcete, aby vaše jezírko působilo v zahradě přirozeně a během sezóny co nejvíce zaujalo, vy...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud chcete, aby vaše jezírko působilo v zahradě přirozeně a během sezóny co nejvíce zaujalo, vysaďte si touleň srdčitou. Je energická, lehce se rozšiřující, takže rychle vyplní všechna nevyužitá a prázdná místa i okolí vodní plochy.

Houttuynia cordata je latinské pojmenování pro touleň srdčitou, vytrvalou, vlhkomilnou bylinu s vůní, která byla popsána jako citrón, santalové dřevo, koriandr nebo syrové ryby. Poprvé ji popsal švédský přírodovědec Thunberg v roce 1784. Má široké pásmo svého původu, od Nepálu a Indie přes Čínu a Indočínu, až po Japonsko na východě a na jih přes Thajsko až po Indonésii. Patří do čeledi Saururaceae.

Touleň srdčitá je rostlinka vysoká jen 30 až 60 cm. Stonky jsou často zelené až purpurově-červené. Pozornost poutají zejména zelené listy, které jsou velmi atraktivní, ve tvaru srdce, lemované fialovým odstínem. Květy jsou malé, nenápadné, zeleno-bílé. Objevují se v květnu až v červnu. 

Touleň srdčitá v zahradě

  • Je nádherným obohacením každého zahradního jezírka.

  • Přitažlivá ve skupinové výsadbě například umístěna pod stromy, ale zaujme i jako solitér na udržovaném trávníku.

  • Ideální pro japonské zahrady.

  • Vyplní všechna nevyužitá a prázdná místa v zahradě.

  • Uplatní se ve vlhkých a přemokřených částech zahrady.

  • Roste jako půdní kryt na vlhkých, bažinatých místech.

Návod na pěstování

Touleň srdčitá je energická a rozšiřující se rostlina, která se snadno pěstuje. Ideální jsou trvale vlhké až mokré půdy s dostatečným obsahem humusu. Vysaďte ji na plné slunce, případně do částečného stínu. Platí však, že nejkrásnější barvu listů získává na plném slunci. Touleň si na pravidelný přísun živin nepotrpí, avšak občasným přihnojením rozhodně nic nezkazíte. Starší rostliny mohou po nějakém čase ztrácet na atraktivitě. Pomůže jim zmlazení trsů a přesazení na jiné místo. Odolává mrazům od -15 °C až do -18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodní a bahenní rostliny
? Mrazuvzdornost: -15°C až -18°C
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Varianta: Květník o průměru 11 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: