Těšíme se na vás na jaře. Objednávky budeme odesílat na jaře. Venkovní rostliny začneme expedovat během března, balkonové rostliny a letničky během dubna.

Višeň pozdní - kyselka 'Újfehértoi Fürtös' / Prunus cerasus 'Ujfehértoi Fürtös'

Kód: 90384
Neohodnoceno
829 Kč
Skladem (23 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Prunus cerasus, lidově višeň pozdní, patří do čeledi Rosaceae - růžovité. Ačkoliv domovem tohoto...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prunus cerasus, lidově višeň pozdní, patří do čeledi Rosaceae - růžovité. Ačkoliv domovem tohoto ovocného stromu je Asie, postupně se rozšířil do celého světa. Její ovoce je pro kyselkavou chuť méně oblíbené, ale když rozkvete, ozdobí každou zahradu.

Višeň pozdní 'Ujfehértoi Fürtös' je stará maďarská odrůda višní s bujným růstem, která dobře rodí i ve vyšších polohách. Kvete středně brzy v dubnu až květnu. Nese nádherné pětičetné a bílé květy, které rostou ve svazcích na krátkých větvičkách. Z hustě rozvětvených větví vyrůstají tmavě zelené, lesklé, široce kopinaté listy s péřovitou žilnatinou, na okrajích jsou jemně pilovité, na vrcholu zašpičatělé. Plody, tmavě červené, lesklé peckovice – višně, mají nezaměnitelné aroma a trpce-sladkou chuť, kterou si lze vychutnat v době jejich zrání v polovině července.

Višeň pozdní 'Ujfehértoi Fürtös' v zahradě

Obsahuje  vitamíny skupiny A, B.

Plody lze konzumovat čerstvé, ale lze je i zmrazit.

Z plodů lze udělat džemy, marmelády, kompoty, želé.

Oblíbená součást čokoládových sladkostí.

V zahradě nádherně vynikne, když kvete.

Návod na pěstování

Višňový strom byste v zahradě měli mít alespoň jeden. Vyzařuje krásu a jeho plody jsou mimořádně vzácné na antioxidanty a vitamíny. Višeň 'Ujfehértoi Fürtös' nemá zvláštní nároky na stanoviště. Má ráda slunná místa a dobře poroste i v mírně chladnějším prostředí. Višně vysazujte na zahradu na jaře, nebo na podzim, do humózní půdy bohaté na živiny a minerály, zejména na vápník, draslík a fosfor. Jednou za 4 až 5 let přihnojte dobře vyzrálým kompostem nebo kravským hnojem. Tento ovocný strom nesnese půdy s kyselým pH a těžké přemokřené půdy. V prvních letech je náročnější na řez. Důležité je proto pravidelně jej přiředit a zkracovat větve.


Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromky
Barva květu: bílá
Barva listu: zelená
Barva plodu: červená
Kvete v měsících: duben, květen
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Polo suchá
Opadavost: opadavé
? Podnož: Colt
Sklizeň v měsících: červenec
Skupiny dopravy: Individuální
Typ půdy: propustná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: