Vistárie americká 'Clara Mack' / Wisteria frutescens 'Clara Mack'

Kód: 102321
Neohodnoceno
509 Kč
Skladem (14 kusy)
Varianta
Možnosti doručení

Vysaďte si doma americkou vistárii 'Clara Mack', která připomíná bílý vodopád. Kvete od května do...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysaďte si doma americkou vistárii 'Clara Mack', která připomíná bílý vodopád. Kvete od května do června smetanově bílými květy připomínajícími trsy hroznů. Vistárie potřebuje silnou oporu na její růst. Perfektně vyzdobí plot, pergolu, altánek. Její květy milují nejen oblíbenci táhlých dřevin, ale i ptáci a včely.

Wisteria frutescens 'Clara Mack' pochází z čeledi Bobovité - Fabaceae. Kvete bílými květy od května do června. Tento kultivar roste kompaktně a jeho květy jsou dlouhé 3 cm. Tato dřevina dosahuje v dospělosti výšky 5 metrů, každý rok naroste přibližně o 1-3 metry. Její výhodou je méně bujný růst než u japonských druhů. Bohatě kvetoucí druh se vyznačuje omamnou silnou vůní.

Rostlina má silný kořenový systém, který dokáže čerpat vodu z hlubokých vrstev. Horolezec vyžaduje oporu, o kterou se může opřít a růst svým bujným způsobem. Sladká vůně přiláká nejen zahrádkáře, ale také včely a ptáky. Rostlina je mrazuvzdorná, vitální a vydrží dlouhá léta. Je oblíbená pro své visící květy, které budou v plné kráse zdobit zahrady.


Vistárie americká 'Clara Mack' v zahradě

  • Můžete ji vysadit k mřížovému plotu, kde vyplní prázdná místa.

  • Dokonale zakryje všechny nedokonalosti na domě.

  • Bude nádherně zdobit pergoly, altánky a střechy.

  • Můžete ji vysadit při zdech, plotech, pletivech.


Návod na pěstování

Wisteria frutescens 'Clara Mack' vyžaduje kyselou, vlhkou, propustnou a výživnou půdu. Na začátku potřebuje silnou oporu. Vysazujte ji na teplá a slunná místa. I když se pěstuje jako stromeček, je to liána a její dřevo je velmi pružné a potřebuje silnou oporu během mnoha let. V prvním roce udržujte půdu vlhkou, aby se kořenový systém dobře ujal.

Pravidelně ji hnojte hnojivem a draslíkem. Na zimu ji přikryjte chvojím, aby kořeny nezmrzly. Před výsadbou ponořte její větve do vody, aby se dobře nasákla. Vistárie vyžaduje pravidelný řez. Při výsadbě můžete hlavní výhonek zkrátit o 50 cm. Později už vistárie řez nepotřebuje, ale u starších rostlin udržujte růst v normálním tvaru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pnoucí rostliny
Barva květu: bílá
Barva listu: zelená
Kvete v měsících: květen, červen
Nároky na slunce: slunce
Nároky na vláhu: Vlhká, Polo suchá
Skupiny dopravy: Individuální, DPD, Paleta
Typ půdy: propustná
? Výška v dospělosti: 5
Varianta: Kontejner o objemu 2 litry velikost 40-60 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: